HOME PAGE PAST EVENTS SUMMARY PAGE

2008 Results/Awards

2008 CASI Chili

 

 

Team Name

Head Cook

1

Mom Jester's Chili

Marilyn Jester

2

Blow Your Butt Off Chili

Bill Pierson

3

Smokin Good Chili

Tim Roberts

4

Flashover Chili

Darin Jester

5

GutBusters

Brad Garland

6

Crazy Lady Chili

Tonya Jester

7

MMM … Chili

Josh Francis

8

Packer Chili

Pat Rich

9

Grandma's Good Stuff

Sherri Sutton

10

Sweet Evil

Rick Geiger

2008 CASI Showmanship

 

 

Team Name

Head Cook

1

Shagadilli Chili

Kurt Mullet

2

Packer Chili

Pat Rich

3

Center Court Chili

Jeff Leslie

2008 Open People's Choice

 

 

Team Name

Head Cook

1

Slammer Chili

Rick Monce

2

Brass Kickin Chili

Rick  Snyder

3

Blue Crew Chili

Scott Evenson

4

WCH Chili Chix

Jody Short

5

Brandt's Harley Davidson

Bob Reed

6

Center Court Barber Shop

Jeff Leslie

7

30 Pack Mafia

J P Houser

8

F.O.P #83

Chad Galligan

9

Ghetto Booty Chili

Melissa Wetherford

10

Real Tailgaters

Joe Mercer

2008 Open Showmanship

 

 

Team Name

Head Cook

1

Lab Rat Chili

John Mason

2

Kinfolk Chili

Rick Willoughby

3

Beachfront Chili

Nanette Dubois

4

Brass Kickin Chili

Rick Snyder

5

Alternative Fuel

Mike Smith

6

Out of this World Chili

Ed & Becky Shear

7

Spooner Octoberfest Chili

Brent Craft

8

Boiler Up

Ron Sparling

9

Movie Madness

Thomas Lewis

10

WCH Chili Chix

Jody Short

2008 Restaurant People's Choice

 

Restaurant

Head Cook

1

Wabash Community Club

Richie Graf

2

Eagles Lodge

Todd Bland

3

Market Street Grill

Marci Rife

4

Moose Lodge

Randy Wendt

5

Honeywell Center

Harry Kilmer

6

Joe's Diner

Patty Holderman

7

Fender's Pub

Rick Willoughby

8

Elk's Lodge

Marianne Bolin

9

Bob Evans

Troy Carey

10

The Oyster Bar

Jared Snover

2008 Church Division

 

 

Team Name

Head Cook

1

County Line Chili

Bill Dolby

2008 Best Newcomer Award

Boiler Up

Ron Sparling

2008 Unusual Ingredient Award

Beachfront Chili

Nanette Dubois

2008 Unusual Cooking Award

Improvising Rustics

Mike Hendrix